Newsletter

Print Friendly, PDF & Email

Aby zapanować nad powiadomieniami, postanowiłem uruchomić newsletter. Myślę, że tą drogą i w tej formie będzie to dla mnie dużo przyjemniejsze niż pisanie e-maili, mniej pracochłonne, a przede wszystkim bardzo wygodne dla tych wszystkich internautów, którzy chcą być na bieżąco informowani o tym, co dzieje się na blogu, bez zaglądania na moją stronę.

Pola newslettera
Przykład wypełnienia formularza

Żeby się zapisać do newslettera, wystarczy w sekcji NEWSLETTER, znajdującym się po prawej stronie, wypełnić pole „Email” przez wpisanie adresu e-mail, na który chcemy dostawać powiadomienia, zaakceptować politykę prywatności, wcisnąć przycisk „SUBSKRYBUJ” i postępować wg dalszych wskazówek.

Do zapisania się wymagany jest tylko prawidłowy adres e-mail. Nie zbieram żadnych danych osobowych i między innymi z tego powodu nie personalizuję wiadomości zawartych w newsletterze, np. ze względu na płeć subskrybenta. Dostanie go każdy, kto tylko się zapisze. Oczywiście w dowolnym momencie można anulować subskrypcję lub zmienić adres e-mail, na który ma być przesyłany newsletter.

Problemy wynikłe podczas testowania newslettera

Nie dostałem newslettera, choć został wysłany.

Odp. Proszę sprawdzić folder ze spamem. Najczęściej nazwany jest „Spam”. Programy antyspamowe nierzadko oznaczają tego typu e-maile jako niechciane wiadomości i automatycznie przenoszą do tego katalogu.

Nie wyświetla się grafika/obrazki dołączone do newslettera.

Odp. Po pierwsze klient lub program pocztowy może domyślnie nie wyświetlać obrazów graficznych pochodzących ze zdalnego serwera. Należy więc mu na to zezwolić. W większości przypadków wraz z wiadomością wyświetlany jest odpowiedni komunikat z przyciskiem, który pozwala włączyć grafikę.

Po drugie klient lub program domyślnie odbiera e-maile w trybie tekstowym. Proszę włączyć tryb HTML.

Po trzecie program, z którego korzystamy, nie obsługuje trybu HTML lub wymaga dodatkowej wtyczki. Takim programem jest na przykład Claws Mail. W tym przypadku należy zainstalować wtyczkę o nazwie Fancy HTML Viewer.

Niezależnie od używanego klienta lub programu pocztowego zawsze można wyświetlić newsletter przy pomocy przeglądarki internetowej, klikając na odnośnik na końcu newslettera – Zobacz online.

Informacja dla osób ze mną korespondujących

Osoby, z którymi prowadzę korespondencję drogą mailową, zostały automatycznie zapisane do newslettera. Jeśli należysz do jednej z nich, a nie chcesz go dostawać, anuluj subskrypcję za pomocą odnośnika znajdującego się na samym dole newslettera brzmiącego: „Zmień swoją subskrypcję” lub skontaktuj się ze mną.

Przy okazji informuję, że wszystkie osoby, których adres e-mail był nieaktualny, a które nie poinformowały mnie o zmianie adresu, zostały usunięte z książki adresowej.

Żółty róg

Radomir Gelhor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.