Króciutka lekcja z historii: Lechistan, Erdogan i Duda

Turcja … była krajem, który zawsze wspierał niepodległość i suwerenność ówczesnego Lechistanu…

W 2017 roku na jednym ze spotkań przedstawicieli dwóch Państw, Turcji i Polski, Prezydent Erdogan swoimi słowami przypomniał o istnieniu Lechistanu, ojczyzny Lechitów, czyli obecnej Polski:

Wspieraliśmy to członkostwo i bardzo chętnie też podzielimy się naszymi wszystkimi doświadczeniami w tej kwestii. Turcja na przełomie wieków była krajem, który zawsze wspierał niepodległość i suwerenność ówczesnego Lechistanu, czyli Polski. I gdy patrzymy na nasze odwieczne relacje…”.

Źródło: Prezydent Turcji Erdogan o Lechistanie i Duch naszych serc Adriana Skoczylas

I w tym momencie A. Dudzie opadła szczęka (zobaczcie na filmie, jak starał się panować nad mimiką twarzy), bo nijak to nie pasuje do żydowskiej bajeczki o tysiącletniej wspólnej historii Polaków i Żydów.

Jesteśmy pewni, że Prezydent Erdogan powiedział to z premedytacją, że poniżył publicznie A. Dudę. Dobrze wiedział, z kim ma do czynienia. Prawdziwy prezydent Polski, Polak z pochodzenia, usłyszawszy taki komplement z ust prezydenta obcego państwa, byłby przeszczęśliwy, farbowany lis zaś, podkulił ogon, spuścił łeb, zabolały go te słowa, spłoszyły, zbiły z piedestału…

Dziękujemy Panie Prezydencie Erdogan za przypomnienie nam o naszych korzeniach!

Dzisiejsza lekcja z historii Lechii jest rozszerzeniem wpisu z dnia 8 lutego 2020 roku, pt. „Bajki Andrzeja Dudy”, dlatego została do niego dodana, zarówno na blogu, jak i w „Zbiorze wpisów z Bloga Radomira Gelhora, 2020”, dostępnego w PDF.

Dziękujemy również „dobremu człowiekowi” za link do filmu.

Radomir Gelhor & HAMAN UNDERGROUND